Santa Bárbara, Sao Miguel, Azory

Surfování je život
I přes to, že jsem na Sao Miguel, Azorský ostrov, zavítal primárně za potápěním ve vodách Atlantiku, nedalo mi to a jedno volné odpoledne jsem se vydal na sever ostrova potrápit tělo na prkně. Doprovázela mě Janička a Lukáš s Lenkou - do té doby surfing virgins...

Santa Barbara, vyhlášený surf spot na severu ostrova leží cca 30km od letiště (dostanete se tam asi za 25-30Euro). Hned na parkovišti jsou dvě buňky. V jedné sídlí http://azoressurfcenter.com/ a v druhém mají sklad prken.

Při příchodu mě milá slečna informuje, že dnes jsou závody, ale že zajezdit si mohu trochu dále, asi uprostřed pláže. Společníkům (Lence, Lukášovi a Janičce) to jako začátečníkům dnes opravdu nedoporučuje. Dokonce prý jako škola zrušili i své vlastní lekce. Podmínky jsou opravdu špatné. Fouká on-shore (vítr z oceánu na pevninu, který boří tvar vln) je velmi silný proud a vůbec vlny jsou velke (perioda 19) a bez tvaru. Zkrátka ideální podmínky to rozhodně nejsou, minimálně ne pro surfaře mé úrovně.

I přes to jsem se rozhodl, že se prostě svezu, "toho bohdá nebude, aby surfař z pláže odcházel :-D". Zkonzultoval jsem celou situaci se slečnou. "Jestli jsi měl pár lekcí, tak to je v pohodě, důležité je umět pádlovat pak to dáš..." a nakonec si tedy půjčuji jedno měké prkno pro sebe (s tím že si Lukáš zkusí zajezdit na tajňáka). Nemají mou velikost prkna 8.3ft takže si beru menší. Ano je to nelogické, ale velké je "opravdu velké" a dosti těžké, kdo se v tom má v těch vlnách propádlovat. No prostě tu "modrou krávu" (ne milka to není) nechci.
Nevzdávej to!

Se slovy, vyčkám až dojezdí soutěž, abych ty nebožáky neztrapnil :) odcházím napláž #joke, #vtip :))

Vlny jsou opravdu drsné. Fouká drsný vítr, doknce i písek je drsný jediná drsnější věc by byl Chuck Noris na pláži. Prostě den pro drsňáky! Zkrátim to. Se svým několikaměsíčním surf výpadkem jsem se svezl (mohu li to tak říci) asi 2x. V těch podmínkách to považuji za úspěch a zároveň za výzvu trenovat fyzičku více.

Lenka se zúčastnila rozcvičky ala RedStarSurf (protažení je důležité), ale pak ji teplota vody odradila. Rozhodně však plánuje vydat se na některý ze surf výletů, které budu pořádat v příštím roce. Janička vyměkla už při příchodu na pláž. Lukáš je excelentní potápěč, ale v následující dvouhodinovce zjistil, že je duchem také surfař. Vlny jsou výzva a on ji přijal znamenitě. Po velmi krátkém úvodu do surfování se mu podařil jeden pop-up! Což je opravdový úspěch!

Optimisti nemohou přeci prohrát, buď si perfektně zajezdím nebo mám zkušenost. Tentokráte to bylo spíše o té zkušenosti :)) a co víc, vlastně mohu říci, že jsem jezdil na mistrovství Evropy :))  


 Dosti řečí, podívejte se na fotky ;)Žádné komentáře:

Okomentovat